Meediakajastus

Kuressaare lõpetas Koolirahu aasta sümboli moodustamisega

5. juunil moodustasid Kuressaare lossihoovi kogunenud noored ja nooremeelsed ülisuure rahumärgi. Meeleoluka flashmobiga tõmmati joon alla terve õppeaasta väldanud Koolirahu programmile.

Flashmobi mõte on rahvakogunemine avalikus kohas, korraldada midagi ning seejärel laiali minna nagu midagi poleks toimunud. Kuressaare noored ja noortemeelsed on ka varasemalt selliste positiivsete ettevõtmistega kaasa tulnud.

„Kuna meie Koolirahu moto selleks aastaks oli „Koos on kena!“, siis tahtsime lõpuüritusena teha midagi, millest saaks osa võimalikult paljud,“ selgitas idee tagamaid Kuressaare Koolirahu projektijuht, Kuressaare linnavalitsuse noorsootöö spetsialist Lindia Lallo. Flashmobil osales üle 120 inimese, kes kõik nautisid imeilusat suveilma ja tujuküllast aktsiooni.

Lallo sõnul oli Kuressaare Koolirahu aasta üks tippsündmusi aprillis peetud konverents, kuhu kutsuti ligi sada noort üle Eesti, kellele anti läbi mitmete tegevuste (teater, muusika, sõnakunst jm) võimalus arutleda Koolirahu olemuse ja eesmärkide üle. „Noored on väga asjalikud ja märkavad enda ümber toimuvat. Nad mõistavad, et on vaja igaühe panust selleks, et kõigil oleks koolis hea olla, nii õpilastel kui õpetajatel,“ sõnas Lallo.

Kuressaarest sai Koolirahu liikumise eestvedaja 1. septembril 2013, mil teatepulk võeti üle Sillamäe linnalt. Käesoleva aasta tarkusepäeval antakse see omakorda üle Viljandile.

Eestis algatati Koolirahu programm 1999. aastal eesmärgiga saavutada üheskoos suurte ja väikeste, noorte ja vanadega turvaline ning sõbralik koolikeskkond. Koolirahu programm toetab kooli enese initsiatiivi koolikeskkonnast tulenevate probleemide lahendamisel, propageerides rõõmsameelset ja turvalist koolikeskkonda, kus kõigil on meeldiv olla.

MEIE MAA VIDEO: Lossi hoovis loodi Koolirahu sümbol

Galerii: Kuressaare lõpetas Koolirahu aasta sümboli moodustamisega

Noored tegid lossihoovi hiiglasliku rahusümboli

22.08 Saarte Hääl Kuressaare kuulutab välja koolirahu

Koolirahu avatseremoonia toimub pühapäeval, 1. septembril kell 12 Kuressaare keskväljakul.

Kuressaare linna koolirahvas tuleb keskväljakule oma kooli juurest rongkäigus. Ametlikus osas on lisaks esinejatele, Grete Paiale, Laululõvidele ja Brita Kuldsaarele kavas tervitused ja koolirahulepingu allkirjastamine.

Ühislepingule kirjutavad alla haridus- ja teadusministeerium, lastekaitse liit, Eesti õpilasesinduste liit ja Kuressaare linnavalitsus. Samuti allkirjastavad koolirahulepingu Kuressaare linna koolid. Pärast ametlikku osa jätkub kontsert.

Koolirahuteema läbib paljusid algava kooliaasta üritusi ja kavas on ka mitmed spetsiaalselt koolirahule pühendatud üritused. Kuressaare koolirahu 2013 moto on “Koos on kena!”.

Kuressaare saab koolirahu teatepulga Sillamäelt ja kuulutab omakorda 2014. aasta koolirahu linnaks Viljandi. Enne Kuressaaret on seda tiitlit kandnud 13 Eesti linna. Esmakordselt Eestis toimus aktsioon 1999. aastal Tallinnas.

22.08 Koolielu Koolirahu kuulutatakse välja Kuressaares

22.08 meiemaa Koolirahu linn 2013 on Kuressaare

12.06 Delfi Kuressaare valiti 2013. aasta koolirahu linnaks

12.06 Saarte Hääl Kuressaare valiti 2013.aasta koolirahu linnaks

Postimees:Koolirahu sõnum Kuressaarest: koos on kena!
Postimees:Kuressaares kuulutati välja koolirahu
Õhtuleht: Kuressaares kuulutati välja tänavune koolirahu 
EPL Lasteombudsman: uuel kooliaastal ei tohi unustada mängimist
Delfi 1. septembril kuulutatakse Kuressaares välja Koolirahu
Delfi Kuressaares kuulutati välja tänavune koolirahu
ERR Koolirahu kuulutatakse tänavu välja Kuressaares
Saarte Hääl Kuressaare on homsest koolirahu linn
Saarte Hääl FOTOD: Koolirahu 2013 Kuressaares 
Meie Maa Kuressaarest saab aastaks koolirahu hoidja
Meie Maa Koolirahu laotus Kuressaarest üle Eestimaa
Meie Maa Kooli alguse nukker pidupäev
ETV Aktuaalne Kaamera
TV3 Seitsmesed uudised