Koolirahu sümboolika

Eesti koolirahu maskott on siil. Rahvajuttudes ja lastekirjanduses on siil õiglane ja sõbralik, heatahtlikult torisev loom. Elusa siiliga kohtumises on midagi imelist ka südantsoojendavat. Eestlaste suhtumine siilisse on alati olnud soe, südamlik ja hoolitsev vaatamata sellele, et ta okkaline on.

Koolirahu siil on väljast okkaline, kuid hea südame ja õiglase meelega. Vahel juhtub, et kiiresti sibades torkab ta kogemata teisi. Koolisiil pole kuri, kuigi ta mõnikord ajab okkad turri. See võib juhtuda õigluse ja headuse kaitseks, mitte tigedusest või soovist halba teha.

Koolirahu siil ütleb mulle ja sulle kindlalt ja veendunult, et toimekas, tasakaalukas ja rahumeelne koolielu on võimalik, kui igaüks meist natukenegi selle heaks teeb. Koostöös liituvad meie pisikesed pingutused ühte ja see muudabki meie kõigi koolipäeva toredaks.

Võta see koolisiil oma mõtetes ja südames iga päev kooli kaasa. Las ta torkab sind tasakesi okkaga, kui koolirahu kipub käest minema. Siis on õige aeg üheskoos asja parandada. Kui minu, sinu ja meie koolipäevad on rõõmsad, siis kõigi rõõmud liituvad ning teevad koolipäevad toredaks.