Koolirahu üleskutse noortele: Koos on kena aidata!

6. jaanuar, 2014

Kutsume üles Saare maakonna noori oma klassikaaslaste ja sõpradega algatama alates jaanuarist kuni märtsi lõpuni mõne toreda heateo.
Kui tavaliselt mõtleme headele tegudele rohkem jõuluajal, siis selle aktsiooniga tahame näidata, et tegelikult võiksime kogu aeg olla abivajajate suhtes hoolivad ning tähelepanelikud.

Olgu selleks siis ettevõtmine kodulinna, kooli, lasteaia, loomade, eakate, erivajadusega eakaaslaste või kellegi muu heaks. Hea näide on siinkohal mõned päevad tagasi kesklinnas toimunud heategevuslik supiköök, millest on juba traditsioon tekkinud.

Koolirahu üleskutses „Koos on kena aidata!“ oodatakse osalema vähemalt kaheliikmelisi meeskondi. Grupid võib moodustada ka väljaspool klassikollektiivi ehk seda kõike võib ette võtta oma parima sõpruskonnaga. Iga meeskonna tegu tuleb korraldajatel ka pildile saada, lisada lühikirjeldus ja korraldajate kontaktid ning saata see Minni Meistersoni meiliaadressile minni2905@gmail.com hiljemalt märtsikuu viimaseks päevaks.

Ettevõtmise eesmärk on mõelda Koolirahu väärtustele, julgustada noorte kodanikuaktiivsust, märgata ja hoolida. Kevadel selgitame rahvahääletuse tulemusena välja kõige märkimisväärsemad heateod ning tutvustame tublisid algatusi ka üle-eestilisel õpilaskonverentsil 17. aprillil. Enim mõju avaldanud heategu saab pärjatud Koolirahu siiliga.

Pikk pühade aeg on kohe-kohe ukse ees. See on parim aeg, et mõtiskleda, mida head võiks Koolirahu aastal eakaaslastega korda saata. Noortele suunatud üleskutse on paberile seadnud Koolirahu 2013 korralduskomisjoni liikmed Minni Meisterson ja Laura Oolup Kuressaare Gümnaasiumist.

Vaata ka www.kuressaare.ee või www.koolirahu.eu.

Jätkuvat kooli- ja jõulurahu kõigile!

Koolirahu korralduskomisjon